Skip to main content

Nye montéhester i april 2010

I april ble det kvalifisert 33 nye montéhester, 19 varmblods og 14 kaldblods har gått godkjent montéprøveløp.

Flere av hestene har allerede debutert i totoløp, men kun to har fått premie.
Fredrika Kemp viste styrke ved å ta tredjeplass i sitt debutløp på Jarlsberg 30 april, kun slått av gode King Of My Heart og Bjørn Sign. Tiden 17,1 over full distanse vitner om en hest som kan nå langt innen disiplinen.

The Solution debuterte i Norsk Travamatørforenings montéløp, og sikret likesågodt finalebillett til sin rytter Marie Tovengen ved å bli nummer to bak svenske gjesten Santrick.

Øvrige hester som har debutert:
* Grans Spika, Bergen Travpark 29.04.2010 - dg/1620m
* Willy Billy, Jarlsberg Travbane 16.04.2010 - 33,2/2100m uplassert
* Brown Sugar Lady, Biri Travbane 23.04.2010 - 22,0a/2600m uplassert
* Danield, Jarlsberg Travbane 16.04.2010 - 35,7/2100m uplassert
* Tartuffe, Momarken Travbane 04.05.2010 - dg/2140m
* Keep Going, Jarlsberg Travbane 30.04.2010 - 20,7ag/2100m - uplassert

Alle hester med godkjent montéprøveløp i april

Dato Bane Start nr. Hest Rytter Dist. Saml. tid Km. tid
 01.04  Bergen  1  Grans Spika  Charlotte Matre  2120  3:18,3   33,5
 05.04  Momarken  1  Willy Billy  Veronica Paltto  2160  3:25,2  35,0
 07.04  Bjerke  1  Brown Sugar Lady  Marthe E. Ottersen  2140  2:52,6  20,7
 07.04  Bjerke  3  Super Wave  Inger Halldis Holm  2140 2:55,2 21,9
 07.04  Bjerke  1  Danield  Kristine Kvasnes  2160 3:22,6 33,6
 09.04  Jarlsberg   1  Blue Story  Cecilie Jensen  2100  2:50,7  21,3
 09.04  Jarlsberg  2  Stjerne Ask  Wenche Hansen  2120  3:28,6  38,9
 13.04  Forus 1  Tor Even *  Anne Jorun Gudmestad  2040    3:08,8    32,5
 14.04  Bjerke 1  Girlie's Morningstar  Mina Haug  2140    2:50,8    19,8
 14.04  Bjerke 1  Alsaker Sylvester *  Charlotte Myren Tuverud  2160  3:21,2    33,1
 16.04  Jarlsberg 1  Vitori  Connie Engebråthen  2100  2:46,0 19,0
 16.04  Jarlsberg 2  Tartuffe  Kristine Kvasnes  2100  2:46,1  19,1
 16.04  Jarlsberg 3  Keep Going (S)  Siv Emilie Løvvold  2100  2:51,2  21,5
 18.04  Bergen  2  Kellygrace Hanove (DK)  Lene Bjånes Indrevær  2100  2:51,5 21,7 
 19.04  Leangen  1  Rob Rags  Ragnhild Bjørnbeth  2140 2:54,7  21,6 
 20.04  Momarken  1  Fredrika Kemp (S)  Kristine Kvasnes  2140 2:48,8  18,9 
 20.04  Momarken  2  The Solution  Line Gundersen  2140  2:49,6  19,3
 20.04  Momarken  3  Lindys Starfighter  Silje Hogner  2140 2:55,6   22,1
 20.04  Momarken  1  Sarpsfoss  Inger Halldis Holm  2160 3:33,0   38,6
 21.04  Bjerke  1  Voje Nido   Mette R. Nyløkken  2160 3:23,4   34,2
 23.04  Biri   2  Gracias  Johanne Ulrica Øveraasen  2100 2:49,9   20,9
 25.04  Harstad  1  Bakkmo Pippa  Simone Pettersen  2060  3:24,6  39,3 g
 25.04  Harstad 2  Bø Eva  Lisa Christine Moen  2060 3:25,0 39,5 g
 25.04  Sørlandet 2  Rinde Kvikken  Susanne Ohme  2140 3:18,1 32,6
 25.04  Sørlandet 3  Gann Pål  Madelen Berås  2140 3:24,0 35,3
 25.04  Sørlandet 1  Stumne Sirius  Lena Birgitte Olsen  2140 3:31,6 38,9 g
 26.04  Leangen 1  Zuperpuz  Ragnhild Bjørnbeth  2140 2:54,6 21,6
 26.04  Leangen 2  Zaralita  Hege Solvang Morken  2140 2:55,0 21,8
 26.04  Leangen 4  Borghese (DE)  Hanne Stenset  2140 2:58,2 23,3 g
 29.04  Bergen 1  Skaffer Best  Renate Aarlie  2120 3:30,6 39,3
 30.04  Jarlsberg 1  Lucky Life  Silje Kristine Eilertsen  2100 2:49,5 20,7
 30.04  Jarlsberg 2  Money Lou (DK)  Silje Hogner  2100 2:51,3 21,6
 30.04  Jarlsberg 3  Married Man (S)  Turid A. Teigen  2100 2:58,1 24,8