Skip to main content

Nye montéhester i mai 2010

I mai har det blitt kvalifisert 37 nye montéhester, 24 varmblods og 13 kaldblods har gått godkjent montéprøveløp.

Ingen av de kvalifiserte hestene som i tillegg har rukket å debutere i løp hittil, har utpekt seg som noen stjerner. Derimot finner vi flere spennende hester som det blir interessant å se i løp.

New Varenne L.A. avla sitt montéprøveløp på Bjerke 12/5. Sammen med Line Gundersen travet hingsten 16,7 alene. Millionæren og fjorårets derby-vinner skal bli svært spennende å se i montéløp.

En annen interessant hest er Ronald Star. 8-åringen ble kvalifisert av Kari Anne Knutsen på Sørlandet 23/5, der han travet 21,4. Hingsten har vunnet 24 løp og tjent over 900.000 kroner i karrieren.

Hester som har debutert etter prøveløpet: 

Steinsvad Eld (upl. 27,5 - Drammen 9/5)
Muffin D.K. (5. plass 16,8a - Sørlandet 23/5)
Aramis T.K. (5. plass 19,0 - Leangen 24/5)
Mist (upl. 22,3g - Jarlsberg 28/5)
Kjøstad Dubla (br - Leangen 31/5)
Faste Hellin (br - Leangen 31/5)
 

Alle hester med godkjent montéprøveløp i mai

Dato Bane Start nr. Hest Rytter Dist. Saml. tid Km. tid
 02.05 Drammen 2  Steinsvad Eld  Hanne Borgli 2120 3:12,5 30,8
 03.05 Leangen 1  Kjøstad Dubla  Marit Valstad 2140 3:32,7 39,4
 04.05 Momarken 1  Secret Dream  Marie Tovengen 2140 2:52,5 20,6
 04.05 Momarken 1  Sari Frigg  Johanne Ulrica Øveraasen 2160 3:24,8 34,8
 04.05 Forus 1  Muffin D.K. (DK)  Ann-Jeanette Osmundsen 2040 2:41,1 19,0
 05.05 Bjerke 2  Finelife Augustinu  Sarah Kjelme 2140 3:00,3 24,3
 06.05 Bergen 1  Aramis T.K.  Charlotte Matre 2100 2:47,9 20,0
 12.05 Bjerke 1  New Varenne L.A.  Line Gundersen 2140 2:44,2 16,7
 13.05  Klosterskogen  1  Cecil Endurance  Catrine Winge  2100 2:56,9   24,2
 13.05  Klosterskogen  3  Cat Manzi  Gitte Kristine Berntsen  2100  2:57,1  24,3
 13.05 Klosterskogen   2  Final Dream  Tina Marie L. Rønningen  2100  2:57,3  24,4
 18.05 Forus   Samina Ø.K.  Gunn Elisabeth Vigane 2040  3:18,7  36,5 g 
 19.05  Bjerke  2  Elling's Arnie  Trude Hem 2140  2:48,6  18,8 
 19.05  Bjerke  5  Mr. Leone (US)  Liv Pedersen  2140  2:51,9 20,3 g 
 19.05  Bjerke  1  Mist (DK)  Mette R. Nyløkken  2140  2:53,3  21,0
 19.05  Bjerke  3  Joy Tibur  Elisabeth Jensen  2140  2:57,3  22,9
 20.05  Bergen  2  Tempranella  Charlotte Steine  2120  3:26,1  37,2
 20.05  Bergen  1  Kippis (S)  Renate Aarlie 2100   2:51,3  21,6
 21.05  Jarlsberg  Kenny Photo Frost  Siv Emilie Løvvold  2100  2:55,7 23,7 
 21.05  Jarlsberg  Hunting Cash  Gro Helen Thonander  2100  2:56,0  23,8
 23.05  Sørlandet 1  Ronald Star (S)  Kari Anne Knutsen 2140 2:54,3 21,4 g
 23.05  Sørlandet 5  Tøv Sjura  Nina Therese Lervik 2160 3:30,0 37,2
 23.05  Sørlandet 3  Holen Vår  Monica Odderstøl 2160 3:31,3 37,8
 24.05  Drammen 1  Sandungs Djerven  Martha Lindstad 2100 3:30,4 40,2
 24.05  Leangen 2  Mr. Dunbar  Mariana Volle Solvang 2140 2:52,4 20,6
 24.05  Leangen 1  Eisi Diezel  Ragnhild Bjørnbeth 2140 2:53,1 20,9
 24.05  Leangen 3  Faste Hellin  Janne E. Olsen 2140 3:23,9 35,3
 26.05  Bjerke 1  April Jenta  Martine O. Sørvik 2140 3:24,5 35,6
 27.05  Bergen 1  Max Stensbæk (DK)  Renate Aarlie 2100 2:52,0 21,9
 28.05  Jarlsberg  2  Copy Star  Tina Marie L. Rønningen 2100   2:47,0  19,5
 28.05  Jarlsberg  Andrea Corall  Kristine Kvasnes 2100   2:47,9 20,0 
 28.05  Jarlsberg  H.M. Hird Balder  Siv Emilie Løvvold 2120   3:17,1  33,0
 28.05  Biri  3  Pascal  Johanne Ulrica Øveraasen  2100 2:48,6  20,3 
 28.05  Biri 2  Jailhouse Runner  Silje Hogner 2100 2:49,5 20,7
 28.05  Biri 7  Øyfrigg  Liv Pedersen 2120 3:20,3 34,5
 28.05  Biri 5  Gyllstjern  Ragnhild Strøm 2120 3:21,5 35,0
 30.05  Sørlandet 1  Zoogan Bowl  Gry Vigdis Bachmann 2140 2:52,8 20,7